Знову карантин…?

Знову карантин…?
Новини по телевізору, інтернет, соціальні мережі і бабусі біля під’їзду тільки і говорять про коронавірус. Величезний об’єм інформації неочікувано звалився і на українців. Через це у багатьох людей з’являються панічні настрої, які не найкращим чином впливають на наше здоров’я.
Щоб протистояти великому інформаційному потоку кожному з нас потрібно навчитися обирати достовірну інформацію і правильно її сприймати, без паніки, залишаючись в реальності.
⏳ Довіряйте лише перевіреним джерелам
Перш за все, оберіть для себе надійний канал споживання інформації. Довіряйте лише перевіреним та офіційним джерелам, які інформують щодо поширення коронавірусної інфекції. Не піддавайтесь маніпуляціям джерел, які лише привертають увагу користувачів гучними заголовками. Ставте будь-яку шокуючу інформацію під сумнів. Постарайтесь обмежити час, який ви витрачаєте на перегляд новин. Якщо потік новин викликає паніку – це може означати, що у вас елементарний інформаційний передоз. Тут важливо вимкнути телевізор/комп’ютер/телефон і відповісти собі на питання «Скільки часу я проводжу в електронних приладах, які показують мені новини?», «Чи точно це правдиві і достовірні новини?», «Що я можу зробити з цією інформацією для себе і своїх близьких?».
Перелік перевірених джерел:
• Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я: https://moz.gov.ua/
• Кабінет Міністрів України: https://www.kmu.gov.ua/
• ООС –

https://www.facebook.com/pressjfo.news/
• Telegram-канал Коронавірус оперативно
• Telegram-канал «Коронавірус_інфо»
⏳ Заспокойтеся після перегляду новин
Для того, аби опанувати негативні емоції які виникли після перегляду або прочитання новин психологи радять кілька простих та дієвих вправ:
• Відійдіть від комп’ютера чи телевізора. Встаньте рівно. Кілька хвилин виконуйте дихальну вправу: вдихаємо протягом трьох секунд, потім затримуємо дихання на дві секунди, і повільно видихаємо протягом чотирьох секунд.
• «Погудіти паровозиком». Складіть губи трубочкою і видайте протяжний звук “Уууууу”, подібний до звучання паровозу.
• Випийте води. Подихайте. Дайте собі відповідь на питання: «яку інформацію я зараз отримав?», «Що зі мною відбувається?»,»Що мені хочеться робити?». Зазвичай у відповіді на питання «Що робити?» включається один з імпульсів виживання: хочеться або бігти, або боротися, руйнуючи все навколо, або завмерти. Якщо хочеться бігти – закрийте очі, і уявіть, як ви біжите, ніби лань або будь-яка інша тварина, яка вам подобається. Якщо хочеться боротися і порвати всіх – візьміть папір (рушник, олівець, щось таке, що не шкода) і рвіть.
• Перерахуйте вголос: п’ять предметів, які ви бачите; чотири звуки, які чуєте; три відчуття у тілі; два запахи, які зараз відчуваєте та один смак. Ця вправа дає можливість повернутися у реальність, відволіктись від тривожних фантазій та заспокоїтись.
• Підійдіть до вікна і вголос дайте собі відповідь на питання «Що ти бачиш?».
⏳ Шукайте позитив у всьому
Незважаючи на всі новини, треба виокремлювати хороше. Навіть читаючи про коронавірус, звертайте увагу не лише на те, скільки людей захворіло чи померло, а на те, скільки одужало.
Знову карантин? Чудово, відкрийте в собі нові таланти, почитайте книги, які відкладали, передивіться серіали і фільми, до яких не доходили руки. Не можете побачитися з друзями чи рідними? Заплануйте розваги на «після карантина», спілкуйтесь по відео. Тим більше буде ваша радість від реальної зустрічі після карантину.
Насправді позитив можна знайти у всьому. Головне – шукати, а не тонути у новинах про смерті, розлучення і закриті кордони.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.