Як впоратися зі стресом. 10 простих способів від психолога.

1. З’ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе. Психологи стверджують: проблема, витягнута з підсвідомості, — уже наполовину вирішена. Для цього зовсім не обов’язково йти до психоаналітика. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви дістанетесь до її кореня і знайдете вихід із ситуації.
2. Не видавайте себе за нещасне ягня. Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в чергове захочеться роздути з незначної проблеми маленьку трагедію, — знайти людину, якій би жилося набагато гірше, й допомогти їй.
3. Сплануйте свій день.Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює темп. Тому вона відчуває надмірну завантаженість і нічого не встигає. Упоратися з переживаннями досить просто: розпишіть свої дії, розподіливши їх за ступенем важливості, а потім виконуйте цей план.
4. Не згущуйте хмар.Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. Насправді , жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, яких ви не в змозі вирішити.
📷5. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гормони стресу у відповідь на будь-які подразники, що загрожують спокою. При цьому йому байдуже, реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну в ділянці пупка (зліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись.
6. Не забувайте хвалити себещоразу, коли вам удасться впоратися із хвилюванням. Причому робити це потрібно не так заради себе, як заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж «потребує подяки» за гарно виконану роботу.
7. Усміхайтеся, навіть якщо вам не хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме гормони радості.
8. Робіть фізичні вправи впродовж не менше 30 хв. у день. Затвердженням лікарів, найбільш антистресовий вид спорту — ходіння і біг. По-перше, активні рухи не дають нагромаджуватися адреналіну, по-друге відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом — його оптимальна частота для вас розраховується за такою формулою: 180 мінус ваш вік.
9. Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях. Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресом. Коли японець відчуває роздратування, він щосили б’є опудало свого кривдника. Якщо у вас під рукою не знайшлося ляльки, напишіть лайливого листа. З усією кровожерливістю, на яку здатні, спаліть його, розірвіть на шматки. (Можете уявити, як те саме робите з адресатом.) Психологи помітили, що ненормативна лексика разом із різкими жестами теж добре виводить негативні емоції.
10. Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу.
Цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині та волоських горіхах.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *