#Поради_психолога

ЯК РЕАГУВАТИ НА «ПОГАНУ» ПОВЕДІНКУ ДИТИНИ?
Усі батьки рано чи пізно зіштовхуються з «поганою поведінкою» дитини, яка іноді може загнати в глухий кут чи викликати неочікувану реакцію.
Взагалі термін «погана поведінка» означає поведінку дитини, що вважається дорослими неправильною або потенційно шкідливою для дитини.
Діти поводяться так з різних причин, що пов’язані з віком дитини, рівнем її розвитку, а також зьситуацією, у якій знаходиться дитина.
Розглянемо кілька способів, як зберігати спокій, коли дитина поводиться “погано”.
✅1. У першу чергу подбайте про себе.
Звучить дивно, цей пункт вкрай важливий. Без нього далі ваша тактика не спрацює.
Коли ви голодні, втомилися або перевантажені роботою, ви гостріше реагуєте на “погану поведінку” дитини.
У нашому суспільстві є багато стереотипів про те, що скаржитися або піклуватися про себе неприйнятно. Але не варто звинувачувати себе в цьому.
Спіть достатньо часу, вживайте здорову їжу, приділяйте собі час протягом дня. Звичайно стільки, скільки є можливість. Шукайте цю можливість. Пріоретизуйте себе.
✅2. Зупиніться і зробіть глибокий вдих.
Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте самовладання, зробіть глибокий вдих животом, щоб тіло заспокоїлося природним шляхом. Робіть це, навіть якщо ви відчуваєте гостре бажання відреагувати.
Ваш мозок говорить вам, що ситуація виходить з-під контролю, але ви за допомогою глибокого дихання можете нагадати своєму тілу, що це не так.
✅3. Знайдіть відповідне місце.
Якщо ви починаєте відчувати негативні емоції через “погану поведінку” дитини, вам потрібно зробити перерву, щоб заспокоїтися.
✅4. Встановлюйте кордони з повагою.
Якщо ви хочете вказати дитині на “погану поведінку”, не кричіть на неї, а говоріть тихо, сповільнюйтесь.
Це допоможе вам ясно висловити свою думку і знизити емоційну напругу. Важливо спочатку поспівчувати дитині, а потім позначити межі.
✅5. Знайдіть час для виховання дитини.
Вчити дитину хорошій поведінці найкраще тоді, коли вона поводиться добре. Якщо вона влаштовує істерику, почекайте, поки вона заспокоїться, а потім нагадаєте їй, що сталося: «Сьогодні ти поводився погано, і мене це стурбувало. Як ми можемо вчинити по-іншому наступного разу?»
Перш ніж вважати свою дитину поганою, спробуйте зрозуміти причину її поведінки. Застосовуючи правильний підхід, ви у змозі змінити поведінку сина чи доньки.
Бажаємо гармонійного дорослішання вашим дітям.
Додатково маленькі підказки залишимо у вигляді інфографіки.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *