УСПІШНЕ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Від сьогодні учні перейшли на дистанційну форму навчання. Певні навички он-лайн навчання ми всі вже отримали підчас карантину весною,тому зараз значно легше…
Хоча багато учнів і навіть дорослих говорять про те, що домашня обстановка сама по собі не сприяє освітньому процесу, складно сконцентруватися на навчанні. Адже поруч холодильник, домашні улюбленці, ліжко, іграшки і серед усього цього дитина, якій хочеться гратися в стрілялки-броділки, базікати з друзями в мережах, дивитися на youtube блогерські сюжети.
Адже школа на підсвідомості – це робота, а дім – відпочинок. Те, що не потрібно нікуди йти, розслабляє. Більшості дітей самоорганізуватися важко.
За самоорганізацію у людини відповідають лобові частки мозку
У сучасних дітей через гаджети, через інформаційну перенасиченість, через загальні еволюційні процеси фронтальна кора розвинута набагато гірше, а процес самоорганізації запізнюється.
Психологи виділяють чотири рівні організованості дитини.
1. Коли школяр сидить над уроками лише разом з батьками, а без них нічого не робить,
2. Дитина в змозі самостійно зробити частину або все завдання, але потребує включення батьків у процес -їй важливо показати батькам зроблене.
3. На цьому рівні учень складає план, що за чим робитиме, і виконує все домашнє завдання.
4. Дитина не тільки робить завдання, а ще й вивчає додатковий матеріал.
Що робити батькам в ситуації з дистанційним навчанням?
Прийняти той рівень самоорганізації, на якому знаходиться їхня дитина. Або ж допомогти власній дитині стати більш самостійною і організованою ( звісно для цього потрібен час і певні зусилля та особисті ресурси батьків)
  • 👌 Перше, що можуть і повинні зробити батьки, якщо хочуть бачити позитивні результати он-лайн навчання— допомогти дітям організувати свій робочий час. Тобто скласти режим дня і покроково його виконувати. Така організація допоможе регулювати власні дії, відчути відповідальність за власне життя та допоможе зняти зайву тривогу.
  • 👌 Допоможіть дитині почати планувати та організовувати свій день, тиждень, розраховувати час, відмічати виконані завдання у щоденниках чи мобільних додатках (Goal Meter, Time Tree, Momento, Grid Diary, Trellо, Jorney, ResgueTime, Антилінивець). Оберіть те, що зручніше саме для вашої дитини щоб це стало зручним інструментом та помічником у навчанні.
  • 👌 Облаштуйте зручне та комфортне робоче місце з необхідною відстанню до екрану, можливістю зручно та рівно сидіти.
  • 👌 Протягом дня варто врахувати необхідність прогулянки на свіжому повітрі (1,5 – 2 години), можливості порухатись, погратись, зайнятись улюбленою справою, допомогти у домашніх справах.
  • 👌 Корисно навчити дитину гімнастиці для очей, щоб знизити негативний вплив на зір. ( про цікаві вправи з цієї теми в наступному пості)
  • 👌 Введіть час у родині без гаджетів – під час їжі, перед сном, на прогулянці. Власним прикладом показуйте, що спілкування в родині цінне і цікаве.
👌 Важливо обговорювати з дитиною, чи потрібна їй допомога, яка і кого саме з батьків. А потім – що вдалося, що ні і чому саме.
Але пам’ятайте, що правильно організований день, режим дитини і навіть високі результати в навчання – не самоціль. Уникайте крайнощів, будьте гнучкими, дослухайтесь до своєї дитини та її потреб.
І головне – не забувайте обіймати дитину та давати їй відчуття захисту, сили та підтримки. Батьківська любов завжди допомагає.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *